Сигарети та інші тютюнові вироби, кальян або електронна сигарета є одними із засобів насолоди в цій країні, від яких багато людей не хочуть відмовлятися.
Історія куріння
Спочатку тютюновий завод був рідним для Америки. Куріння тютюну вкоренилося в стародавніх південноамериканських країнах.
Куріння тютюну зображують жерці майя среднеамериканских духовних ритуалів корінних народів. Старійшини (600 – 500 рр. до н. е.) здійснювали тютюнопаління, як описують жерці Майя, від інгаляції диму з ритуальних Багать.
Коли в 1492 році Колумб висадився на Багамах, тубільці обдаровували прибулих, зокрема, листям тютюну. Однак для чого служать тютюнові листя, конкістадорам стало ясно тільки на Кубі, коли вони спостерігали, як місцеві жителі курять. Мореплавці привозили тютюн в Європу.
Швидко куріння тютюну знайшло вхід в європейське суспільство. За відносно короткий час куріння стало модою, яка в 16 і 17 столітті так поширилась, що деякі правителі ввели ряд заходів. У Росії і Туреччини були драконівські штрафи за вживання тютюну: курців змушували кидати, а після виганяли або навіть скарали на смерть. Інші правителі використовували тютюновий бум для відновлення державного бюджету. Вже в 1625 році король Яків I в Англії підняв бюджет за рахунок дорого тютюну.
На початку 19 століття куріння стало поступово суспільно визнано. Курили в знак вираження холоднокровності і переваги, аргументуючи тим самим свій соціальний ранг. Під час Другої світової війни, навпаки, держава намагалася протидіяти курінню з міркувань охорони здоров’я. Кількість курців фактично скоротилося за рахунок пропаганди, але в цілому споживання тютюну під час війни збільшилося.
Після Другої світової війни поїзд “був вільний”, і сигарета вступила у свою безперешкодну переможну ходу. Дослідження Королівського коледжу лікарів (1962 рік, Великобританія) привернуло увагу громадськості до підвищеного ризику для курців розвитку ішемічної хвороби серця або раку легенів. Дослідження ознаменувало початок сучасного усвідомлення небезпеки для здоров’я, яка може виникнути через куріння.
Сигарета – винахід табачників
Сигарета є найбільш часто споживаним тютюновим продуктом нашого часу. Тютюнові робітники на сигарних фабриках Іспанії і Франції в 1850 році придумали ідею збору залишків тютюну і їх куріння.
Курці почали загортати тютюн в папір: так виникла первісна форма сигарети. Ця ідея викликала великий інтерес у кмітливих підприємців і вже в 1852 році сигаретна фабрика Джозеф Huppmann в Санкт-Петербурзі відновила роботу. Дев’ять років потому він відкрив свій перший філіал в Дрездені. На Дрезденській фабриці сигарет Laferme і тютюнових виробів, було шість кравців і шість робітників. Нестримна переможна хода сигарети почалося в Дрездені. Незабаром знайшлися послідовники. Вже через рік була заснована “Східна тютюново-сигаретна фабрика Енидзе ” – перша самостійна сигаретна фабрика Німеччини. У 1865 році Австрія перейшла до виробництва сигарет. Для збільшення обсягів виробництва була потрібна машинна допомогу в обробці тютюну. Машинобудівний завод Вільгельма Квестера в Кельні-Зюльце скористався прихильністю часу і в 1854 році відкрив завод, який виробляв машини для промислової обробки тютюну.
Сигарета – народногосподарський фактор
До середини 20-го століття сигарети в Україні виготовляли переважно ручною працею на малих та середніх підприємствах. У Америці, навпаки, після Першої світової війни почалося машинне виробництво, з’явились великі тютюнові компанії, такі як Філіп Морріс. Звичайно, тютюнові компанії також є важливим економічним фактором.
Спочатку сигарети складалися з нарізаного, загорнутого в папір тютюну. Щоб зробити смак більш м’яким і зменшити вміст небезпечних для здоров’я газів і конденсату, що в даний час до 90% сигарет встановлені фільтри. Основним матеріалом для сигаретних фільтрів є целюлоза, яка у виробничому процесі хімічно перетворюється в ацетат целюлози, переплітається в нескінченні нитки і точково склеюється разом: таким чином, газопроникність зберігається.
Найпопулярніші марки сигарет складаються з яскравих тютюнових сумішей, таких як American Blend. Ця суміш на 60% складається з тютюну Вірджинія та 30% тютюну Берлі. Крім того, 10% східного тютюну доповнює смак сигарети. Чорні сорти тютюну втратили значну частку на ринку порівняно з попередніми споживчими звичками.
В Україні сорти тютюну з дрібною нарізкою потрапляють під менший податок, ніж готові сигарети. Ось чому багато курців у цій країні з міркувань вартості перейшли до того, щоб самостійно робити свої сигарети або самостійно виробляти їх за допомогою простих сигаретних набивальних машин.
Інтернет-магазин “Перекур” пропонує широкий асортимент товарів для самокрутних сигарет. З вибором допоможе команда професійних менеджерів. Залиште заявку, і з вами зв’яжуться у найкоротші терміни.